Pokračování rodinné tradice

Nakladatelství „Josef Filip, zal. 1938” ve svých knihách mapuje především historii Brna a brněnského regionu. Rodinná tradice, opírající se o vztah ke knize jako jednoho z nejlepších přátel člověka, přiměla v roce 1999 Ing. Vladimíra Filipa k obnovení nakladatelství založeného jeho otcem. Od té doby se na trhu objevují každý rok dvě až tři knihy jím vydávané.

Přečtěte si rozhovor s Vladimírem Filipem zde.

Poptáváme

Do veškerých fotografických publikací uvítáme zapůjčení zajímavých fotografií, přičemž zajímavé pro nás jsou fotografie cca do roku 1960. Lze se dohodnout i na přiměřeném honoráři za zapůjčení.

Knihy vydávané v edicích

V edici Staré pohlednice se čtenáři seznamují s minulostí městských částí Brna, včetně okolních obcí, zobrazených na dobových pohlednicích. Ukázky z jednotlivých knih Brno Staré pohlednice Vás seznámí s historií některých brněnských ulic, zavedou Vás na známá místa a přece Vás překvapí zajímavými historickými pohledy. Edice obsahuje 20 dílů, kterou jsou k dispozici jednotlivě a nebo v pevné vazbě po pěti dílech.

Edice Mundus Nummorum se zabývá numismatikou (notafilií) se záměrem poskytnout cenné informace odborníkům a přiblížit tento obor širší veřejnosti. Ke knize Papírové peníze 1759 – 1918 jsou připojeny ukázky nejstarších bankovek, falzifikátů, nouzových bankovek a návrhů na první československé papírové peníze a příklady kupní hodnoty peněz v době napoleonských válek, v revolučním roce 1848 a na přelomu 19. a 20. století.

edici Bruna Aeterna najdete titul Zmizelý svět brněnských kaváren, Zájezdní hostince a hotely a Brno 1939-1945 Roky nesvobody díl I., II. a III.

Edice Praga Aeterna představuje knihu Stará Praha jak ji viděl Zikmund Reach.

edici Město – lidé – události najdete zajímavé osobnosti, události, nejstarší brněnské fotografie.

© Copyright 2020 - Nakladatelství Josef Filip