Katalog > Knihy > Brno Staré pohlednice V.
Brno Staré pohlednice V.

Brno Staré pohlednice V.

Zelný trh, ulice Radnická, Kapucínské náměstí, ulice Starobrněnská, Dominikánská, Dominikánské náměstí a hrad Špilberk


Cena bez DPH: 164 Kč
Cena včetně DPH: 180 Kč (DPH 10 %)

Objednat: ks  

Ukázka z publikace Brno Staré pohlednice V.:

V knížce se Vám představí historické brněnské pohlednice, jedná se o publikaci především obrazovou, veškeré texty jsou omezeny jen na nezbytné minimum v jazyce českém, německém a anglickém, počet stran 112. Rozměr knihy 6 x 178 x 272 mm, vazba brožovaná.

 

KAPUCÍNSKÉ NÁMĚSTÍ (Kapuzinerplatz)

Nejstarší a nejvýznamější budovou na Kapucínském náměstí (Kapuzinerplatz), kdysi Uhelném trhu, je kapucínský klášter, postavený v letech 1648-51 Ondřejem Ernou. Pozdější úpravy byly provedeny v 18. století stavitelem M. Grimmem, který je zde pohřben. Součástí kláštera je kostel Nalezení sv. Kříže, jehož oltáře pocházejí z let 1653-56. Šest soch světců na terase pochází většinou z dílny Jana Adama Nesmanna (1765). Známou brněnskou pamětihodností je krypta kostela, kde jsou pohřbeni mniši kapucínského řádu a jejich světští příznivci, jejich těla zde odolávají času pouhým vysušením důmyslným systémem vzduchových průduch hrobky. Ostatky známého barona Františka Trencka (1711-49), velitele pandurů, mají v kryptě zvláštní místnost.

Začátkem 20. stolení prošlo Kapucínské náměstí (Kapuzinerplatz) úpravami, které umožnily pohled na Petrov a biskupský dvůr. Nejstarší části biskupského dvora jsou pozdně gotické, dostavovalo se v renesanci a baroku.

Cena poštovného činí 90,-Kč, možnost osobního odběru v Brně na Orlí 14. Při nákupu nad 900,-Kč poštovné zdarma.

«

© 2019 Nakladatelství Josef Filip